P.U.R.E. - Robotics
https://wiki.cites.illinois.edu/wiki/display/PURE/Home
Connective Materials
Polymorp
h
Price
: $34 for 1 kg
Pros
: Can be melted and reused. Can be
colored
.
Cons
: A little expensive.
Plastimake
Price
: $40 for 1kg
Pros
: Reusable, quick and simple to make
Cons
: Expensive
I
nstamorph
Price
: $40 for 34oz
or $110 for 8 pounds
Pros
: Reusable, low shipping costs
Cons
:
Expensive unless buy in bulk
No comments:
Post a Comment
Home
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment